Kevättä pöytään

18.11.2011, 13:51  |  Uutiset

Kauhee lista tammi-maaliskuun keikkoja julki. Katso vaikka itse: KEIKAT

Kommentoi

(vaaditaan)

  1. Hei! Tero Tässä !

    Niin kun tulette Kuopioon enskerralla, kannattaa tutustua Pubiin missä melkein kaikki juomat on Alea.
    Niin ja vielä ,keskustassa on Hotelli jossa voi puikkelehtia ilman pipoa ulos haukkaamaan vaikka raitista 100% mannerilmaa.

  2. Minnee

    On paljon keikkoja.. Mutta missäs keikat Kuopioon on?? Ne puuttuu.. Saisitte kyllä täälläki päin tulla käymään :D

  3. Mervi Utriainen / Mindpower

    On kyllä kauheesti keikkaa. Toivottavasti jaksatte. Pakkohan ei ilmeisesti ole, joten itseänne KUUNELLEN!

Fanituotteet

Rokkikauppa.com

Tulevat keikat

999276_10152213786735522_1443285868_n

 

 

 

 

 

 

 

24.10. ANJALA, Mari’s Coffee
25.10. HELSINKI, Casino Helsinki

  • ELEGANTTIMARSSI 2014:

11.11. LAHTI, Sibeliustalo [Ennakkoliput]
12.11. JOENSUU, Careliasali [Ennakkoliput]
13.11. KUOPIO, Musiikkikeskus [Ennakkoliput]
14.11. MIKKELI, Mikaeli [Ennakkoliput]
15.11. KOUVOLA, Kuusankoskitalo [Ennakkoliput]
16.11. HÄMEENLINNA, Verkatehdas [Ennakkoliput]
21.11. YLIVIESKA, Akustiikka [Ennakkoliput]
22.11. SEINÄJOKI, Rytmikorjaamo [Ennakkoliput]
23.11. TURKU, Logomo [Ennakkoliput] ***
24.11. HELSINKI, Aleksanterinteatteri [Ennakkoliput]

05.12. IKAALINEN, Ikaalisten kylpylä
06.12. RAUMA, Raumanlinna
12.12. TURKU, Venus Nightlife
14.12. HELSINKI, The Circus

 

 

Menneet keikat

 

2014

18.10. LAUKAA, Peurunka Areena
17.10. KUOPIO, Puikkari
11.10. VALKEAKOSKI, Hotelli Waltikka
10.10. HEINOLA, Ravintola Tukkijätkä
04.10. OULU, Nightclub Tähti
03.10. JOENSUU, Amarillo
02.10. TAMPERE, Yo–talo
13.09. FUENGIROLA (Espanja), Iskelmä baari
11.09. FUENGIROLA (Espanja), Iskelmä baari
23.08. HELSINKI, Nosturi (+ Pimeys & Pihka ja myrsky, IKÄRAJATON)
17.08. LOIMAA, Sillanalusrock
16.08. LAUKAA, Satama Festival
09.08. VARKAUS, Sampea ja Samppanjaa
08.08. ALAHÄRMÄ, PowerPark
02.08. VANTAA, Tikkurila Festivaali
01.08. HÄMEENKYRÖ, Hämyvestarit
31.07. TURKU, Gangut Regatta
30.07. MÄNTYHARJU, Tommolansalmen Leirintäalue
26.07. SEINÄJOKI, Vauhtiajot
25.07. OULU, Qstock
20.07. RAUMA, Wanhan Rauman Kesäpiha
19.07. KARKKILA, Sunset Beach Party
18.07. HÄMEENLINNA, Wanaja Festival
17.07. TAMPERE, Tammerfest
12.07. JOENSUU, Ilosaarirock
11.07. IISALMI, Oluset
10.07. JYVÄSKYLÄ, SuomiPop Festivaali
09.07. HYVINKÄÄ, Torin Rytmit
06.07. HELSINKI, Narinkkatori (Grillimaisteri–kiertue)
05.07. KAJAANI, Kainuun Musiikkijuhlat
05.07. TURKU, Ruisrock
28.06. HARJAVALTA, Night Factory
27.06. NAANTALI, Kaivohuone
21.06. MIKKELI, Visulahden Juhannus
20.06. VETELI, Radalle.com Midsummer Race Festival
19.06. JÄMSÄ, Himos Festival
19.06. ORIMATTILA, Neste Oil Tuuliharja (akustinen, ”Yhden pysähdyksen keikka”)
14.06. VAASA, Waasa Pop Festival
13.06. JOENSUU, Yksityistilaisuus
12.06. HELSINKI, Radio Aallon Helsinki–päivän konsertti
07.06. KAARINA, Saaristo Open Festival
06.06. PORVOO, Viihderavintola Glazz
24.05. EURA, Sieravuori
23.05. LAPPEENRANTA, Old Cock
17.05. ÄHTÄRI, Club B52
16.05. VANTAA, Tulisuudelma
10.05. JÄRVENPÄÄ, Blackpool
09.05. HELSINKI, Tavastia [LOPPUUNMYYTY]
08.05. TURKU, Baltic Princess
23.04. TAMPERE, Tivoli (Tamkon loppumetri)
19.04. LAHTI, Finlandia–klubi
18.04. KUOPIO, Tähti
17.04. NILSIÄ, Tahko Chalet
12.04. JOENSUU, Kerubi [LOPPUUNMYYTY]
11.04. JOENSUU, Kerubi
10.04. PORI, Bar Kino
09.04. JYVÄSKYLÄ, Lutakko
05.04. OULU, Nightclub Tähti
04.04. LEVI, Hullu Poro Areena
03.04. YLLÄS, Taiga
02.04. LUOSTO, Hotelli Luostotunturi
01.04. LEVI, Hullu Poro Areena
27.03. HELSINKI, SuomiPop–risteily (Europa)
22.03. JÄMSÄ, Himos Areena
21.03. ALAVUS, Liesu
20.03. TURKU, Klubi
19.03. HELSINKI, Haaga-Helian AMK (NRJ Live, yksityistilaisuus)
15.03. HELSINKI, Virgin Oil Co. [LOPPUUNMYYTY]
14.03. TAMPERE, Yo-talo [LOPPUUNMYYTY]
13.03. TURKU, Baltic Princess
08.03. EURA, Osmantupa
07.03. KOUVOLA, House of Rock Bar [LOPPUUNMYYTY]

 

2013

13.12. Oulu, Uusi Seurahuone (yksityistilaisuus)
12.10. Joensuu, Joensuu Areena (yksityistilaisuus)
31.08. Rauma, Venetsialaiset (unplugged)
10.08. Rauma, Poroholman leirintäalue (yksityistilaisuus, unplugged)
05.05. Oulu, Upcider-olohuonekeikka (yksityistilaisuus, unplugged)
04.04. Vantaa, Flamingo (yksityistilaisuus, unplugged)
22.02. Tampere, Upcider-olohuonekeikka (yksityistilaisuus, unplugged)
14.01. Joensuu, Kerubi (yksityistilaisuus, unplugged, feat. Jute Musikka)

 

2012

29.09. Helsinki, Käpylän työväentalo (yksityistilaisuus, unplugged)
07.09. Helsinki, Musiikkitalon Klubi (yksityistilaisuus, unplugged)
04.08. Helsinki, The Circus
03.08. Yläne, Valasranta (yksityistilaisuus, unplugged)
28.07. Kotka, Meripäivät
28.07. Loviisa, Backyard Rock
27.07. Seinäjoki, Vauhtiajot
26.07. Turku, DBTL
21.07. Jyväskylä, SuomiPOP-festivaali
13.07. Vantaa, Tulisuudelma
12.07. Tampere, Tammerfest Beer & Food Garden (Upcider-olohuonekeikka, unplugged)
11.07. Helsinki, Vanha YO-talo (Upcider-olohuonekeikka, unplugged)
07.07. Emolahti, Emolahti Beach-futis
04.07. Konnevesi, Häyrylänranta Pop & Blues
01.07. Helsinki, Mäntymäen kenttä (EM 2012 Tapahtumapuisto)
30.06. Kokkola, Mustakari In Memories
29.06. Riihimäki, Riihimäki Rock
21.06. Jämsä, HimosFestival
20.06. Porvoo, Johans (Unplugged)
16.06. Joensuu, Osuuskaupparock
15.06. Hämeenlinna, Sirkus
13.06. Helsinki, Narinkkatori (Upcider-olohuonekeikka, unplugged)
12.06. Helsinki, Kaisaniemen puisto (Radio Aallon Helsinki-päivän konsertti)
02.06. Tampere, YleXPop
12.05. Helsinki, Tavastia (+51koodia) (~loppuunmyyty~)
05.05. Turku, Kooma
05.05. Pori, Upcider-olohuonekeikka (yksityistilaisuus, unplugged)
04.05. Rauma, Domino
28.04. Kaustinen, Konsta
27.04. Oulu, 45 Special
26.04. Oulu, 45 Special
21.04. Vaasa, Amarillo
20.04. Kokkola, Calle NightClub
14.04. Espoo, Amarillo
13.04. Klaukkala, Ravintola Pihvimylläri
08.04. Helsinki, Peacock (Idols 2012)
07.04. Harjavalta, Night Factory
06.04. Alavus, Liesu
05.04. Lahti, Finlandia-klubi
17.03. Salo, Astrum Areena
16.03. Varkaus, Z-One
10.03. Viking Isabella (Turku)
09.03. Lohja, Lohi
03.03. Kaarina, Old Texas
02.03. Vantaa, Tulisuudelma
25.02. Ylihärmä, Härmän kuntokeskus
24.02. Tampere, YO-talo [ 550. keikka ] (~loppuunmyyty~)
24.02. Järvenpää, Upcider-olohuonekeikka (yksityistilaisuus, unplugged)
18.02. Hyvinkää, Amarillo (~loppuunmyyty~)
17.02. Helsinki, Pressa
16.02. Pieksämäki, Kulttuurikeskus Poleeni (+ Mikkelin kaupunginorkesteri)
15.02. Mikkeli, Konserttisali Mikaeli (+ Mikkelin kaupunginorkesteri)
11.02. Eura, Osmantupa
10.02. Jämsä, Himos Areena
09.02. Tahkovuori, Piazza
04.02. M/S Baltic Princess (Helsinki)
03.02. M/S Baltic Princess (Helsinki)
01.02. M/S Silja Symphony (Helsinki)
28.01. Joensuu, Areena (Mehtimäen Mestarit) -VAPAA PÄÄSY-
27.01. Jyväskylä, Lutakko

2011

17.12. Turku, Kooma Night Club
16.12. Rauma, Domino
15.12. Pori, Bar Kino
10.12. Oulu, Nightclub Tähti
09.12. Haapajärvi, Kulkurin kievari
06.12. Rajamäki, Nuorisotalo (yksityistilaisuus, unplugged)
05.12. Tampere, Ilves Nightclub
03.12. Lappeenranta, Ravintola Monrepos
02.12. Seinäjoki, Rytmikorjaamo
30.11. Helsinki, NRJ (unplugged)
26.11. Lahti, Sibeliustalo [+ Samuli Edelmann]
24.11. M/S Silja Europa (Turku)
19.11. Joensuu, Kerubi (~loppuunmyyty~)
18.11. Hankasalmi, Ravintola Revontuli
12.11. Pälkäne, Ravintola Huippu
11.11. Helsinki, Virgin Oil Co. (~loppuunmyyty~)
09.11. Oulainen, Musiikkiviikot
29.10. Helsinki, Messuhalli (DLX:n ständi, Aki & AH -unplugged)
24.09. Tampere, Lamminpään talo (yksityistilaisuus, unplugged)
31.08. Helsinki, Virgin Oil Co. (yksityistilaisuus)
29.08. Helsinki, Vanha ylioppilastalo (yksityistilaisuus)
27.08. 2: Vantaa, The Lane
27.08. 1: Nurmijärvi, Rajamäen Kyläpäivä
26.08. Lohja, Nightlife
06.08. Kokkola, Kokkola Rockfestival
05.08. Eura, Sieravuori
04.08. Helsinki, On The Rocks
30.07. 2: Valkeakoski, Työväen Musiikkitapahtuma
30.07. 1: Harjavalta, Karmarock
29.07. Oulu, Qstock
27.07. Turku, Kooma
23.07. Hämeenlinna, Wanajafestival
22.07. Jyväskylä, SuomiPop-festivaali
16.07. Joensuu, Ilosaarirock
15.07. Tampere, Tammerfest
13.07. Oulu, Rotuaari Piknik
09.07. Turku, Ruisrock [ 500. keikka ]
06.07. Seinäjoki, Ilona
03.07. Tampere, Särkänniemi (Pitkä kuuma kesä)
02.07. Riihimäki, Riihimäki Rock
01.07. Kuopio, Wine Festival
25.06. 2: Jämsä, Himosfestival
25.06. 1: Rauma, Unajan Juhannus
18.06. Kotka, Kotkarock
12.06. Helsinki, Radio Aallon Helsinki-päivän konsertti (Suvilahti)
11.06. Helsinki, Veikkaus-festarit
04.06. Kokemäki, Stadium Live Club
28.05. Loimaa, Jüberfest
29.04. Helsinki, Sokos Hotel Presidentti
24.04. Turku, Apollo Live Club
23.04. Varkaus, Z-One
22.04. Savonlinna, Seurahuone
21.04. Nilsiä, Tahkovuori Piazza
20.04. Joensuu, Joensuu Areena (Kaisa Mäkäräisen kansanjuhla)
16.04. Kankaanpää, Ravintola Villi
15.04. Vantaa, Tulisuudelma
02.04. Levi, Hullu Poro Areena
01.04. Kuusamo, Sokos Hotel Kuusamo
31.03. Levi, Hullu Poro Areena
26.03. Jyväskylä, Giggling Marlin
26.03. Vaajakoski, Lounasravintola Messi (yksityistilaisuus, unplugged)
25.03. Mikkeli, Bar’n’Night Vaakuna
19.03. Lappeenranta, Giggling Marlin
18.03. Joutsa, Ravintola Huttula
17.03. M/S Baltic Princess (Helsinki)
16.03. Tampere, Klubi (yksityistilaisuus)
05.03. Kaarina, Old Texas (feat. Olli-Matti)
04.03. Helsinki, Virgin Oil Co.
26.02. Hyvinkää, Amarillo
26.02. Espoo, Barona Areena (Emma Gaala 2011)
25.02. Lahti, Finlandia-Klubi [-S-]
23.02. Laukaa, Kylpylähotelli Peurunka [-S-]
19.02. Jämsä, Himos-Areena [-S-]
18.02. Tampere, YO-talo
12.02. Joensuu, Kerubi (unplugged)
05.02. Köyliö, Lallintalo [-S-]
04.02. Porvoo, Bepop
02.02. M/S Baltic Princess / GOOM 11 (Helsinki)

2010

18.12. Joensuu, Kimmel
17.12. Tampere, Amarillo
16.12. Pori, Bar Kino
11.12. Turku, Kooma
10.12. Helsinki, Tavastia [ LOPPUUNMYYTY ]
04.12. Harjavalta, Night Factory
03.12. Seinäjoki, Ilona
27.11. Kaustinen, Konsta [ 13€ ]
26.11. Rauma, Bar Hovi [ 450. keikka ]
25.11. m/s Silja Europa (Turku)
20.11. Oulu, Tähti [15€]
19.11. Teuva, Ravintola Maustemylly
13.11. m/s Viking Isabella (Turku)
12.11. Kuopio, Puikkari
05.11. Lohja, Lohi
29.10. Salo, Tivoli
27.10. Helsinki, NRJ (unplugged)
26.10. Tervo, Nuorisotalo (yksityistilaisuus)
23.10. Mikkeli, Wilhelm
22.10. Hämeenlinna, Sirkus
22.10. Helsinki, Kaivohuone (yksityistilaisuus)
21.10. Helsinki, Apollo
20.10. Helsinki, Alakerta (Kädettömät Kääpiöt)
20.10. Helsinki, Studio B (unplugged)
15.09. Helsinki, Hartwall Areena (Elämä Lapselle 2010)
14.09. Jyväskylä, Paviljonki (Toisen asteen yhteys)
11.09. Helsinki, Carusel (yksityistilaisuus, unplugged)
09.09. Helsinki, Narinkkatori (Radio Aallon konsertti)
31.08. Helsinki, Tavastia (yksityistilaisuus)
20.08. Jyväskylä, Jyväskylä Rockfestival
20.08. Ruovesi, Noitarock
31.07. Pyhäselkä, Hopealahti (yksityistilaisuus, unplugged)
24.07. 2: Karkkila, Sunset Beach Party (klo 20:45)
24.07. 1: Ylöjärvi, Räikkärock (klo 16:00)
23.07. Seinäjoki, Seinäjoen Vauhtiajot
21.07. Turku, Kooma
10.07. Harjavalta, Night Factory
09.07. Joutsa, Ravintola Huttula
08.07. Lahti, Lahden Yöt
07.07. Vantaa, Tulisuudelma
03.07. Riihimäki, Riihimäki Rock
02.07. Raahe, Raahe Festival
01.07. Helsinki, On The Rocks
13.06. Järvenpää, PopCircus Festival
12.06. Vuokatti, PopMaraton 2010
11.06. Kalajoki, Merisärkkä
05.06. Loimaa, Jüberfest (unplugged)
22.05. Joensuu, Carelia-sali (& Joensuun Kaupunginorkesteri)
22.05. Joensuu, Iso Myy (unplugged)
21.05. Joensuu, Carelia-sali (& Joensuun Kaupunginorkesteri)
24.04. Helsinki, Virgin Oil
23.04. Turku, Kooma
22.04. m/s Silja Europa (Turku)
13.03. Oulu, Night Club Tähti
12.03. Tornio, Ravintola Umpitunneli
11.03. Ruka, Ravintola Piste
10.03. Levi, Hullu Poro Areena
09.03. Pyhä, Hotelli Pyhätunturi
06.03. Ruka, Ravintola Piste [400. keikka]
05.03. Levi, Hullu Poro Areena
27.02. Luvia, Tasala (yksityistilaisuus, unplugged)

2009

03.10. Helsinki, Fever (yksityistilaisuus, unplugged)
09.09. Turku, Aboa Vetus & Ars Nova (yksityistilaisuus, unplugged)
01.08. Kokkola, Kokkola Rock
31.07. Forssa, Holjat
30.07. Säynätsalo, Juurikkasaari
29.07. Vantaa, Tulisuudelma
28.07. Turku, Kooma Night Club
25.07. Lapinlahti, Savo Games
24.07. 2: Tornio, Twin City Festivals
24.07. 1: Oulu, Qstock
22.07. Äänekoski, Keitelejazz
18.07. Hämeenlinna, Wanaja Festival
17.07. Joensuu, Ilosaarirock (Sulo-klubi)
16.07. Hyrynsalmi, SwampRock
15.07. Helsinki, Apollo Live Club (8€/10€, ennakkoliput Lippupalvelusta)
11.07. Rovaniemi, Simerock
10.07. Tampere, Tammerfest
09.07. Lahti, Lahden yöt
08.07. Jämsä, Akuliina
19.06. Pori, RMJ Party Camp
13.06. Vantaa, Myötätuulirock
12.06. Utajärvi, Untorock
07.06. Joensuu, Osuuskaupparock
06.06. 2: Kurikka, Haku päällä
06.06. 1: Espoo, Kivenlahtirock
05.06. M/S Baltic Princess, (Voicen The Risteily, lähtö Helsingistä)
03.06. Vantaa, Flamingo Club (Liput 5€, ovelta tai Lippupalvelusta)
31.05. Tuusula, Montturock
30.05. Nivala, Puustelli
29.05. Tampere, Sokos Hotel Ilves
23.04. Espoo, Barona-Areena
16.04. Helsinki, Lux (Aki+AH -unplugged, Singstar SuomiPopin lanseeraustilaisuus)
28.03. Lahti, Alex Park Hotel
27.03. Jyväskylä, Amarillo
26.03. Helsinki, Tavastia [HUOM. Showtime klo 21:30]
21.03. 2: Joensuu, Ravintola Kellari
21.03. 1: Joensuu, Ravintola Kellari [Klo 19, -S-]
20.03. Suomussalmi, Scandic Kiannon Kuohut
19.03. Levi, Hullu Poro Areena
18.03. Saariselkä, Holiday Club Saariselkä
17.03. Ylläs, Ravintola Taiga
07.03. Turku, Kooma Night Club
06.03. 2: Harjavalta, Night Factory
06.03. 1: Lahti, Lahti Halli (Winter up -festival)
04.03. Seinäjoki, Du:ni
28.02. Kokkola, Hotelli Seurahuone
27.02. Hämeenlinna, Ravintola Sirkus
26.02. Helsinki, Apollo (yksityistilaisuus) [350. keikka]
24.02. Helsinki, Onnela (Gravitaatio-jatkot)
21.02. Jämsä, HimosAreena
20.02. Lappeenranta, Ravintola Wiltsu
14.02. Ylihärmä, Härmän Kuntokeskus
13.02. Rauma, Bar Hovi
12.02. Nilsiä, Tahkovuori Piazza
10.02. Helsinki, Gloria [n. klo 20, -S-]
07.02. Eura, Osmantupa
07.02. Helsinki, MTV3 (Huuma)
06.02. Vantaa, Tulisuudelma
23.01. M/S Silja Europa (Tulimeri-risteily, lähtö Turusta)
09.01. Helsinki, YleX (Studio B, unplugged)

2008

20.12. Mietaa, NS-talo [K-15]
19.12. Pieksämäki, Kulttuurikeskus Poleeni [Klo 21, -S-]
13.12. Kaustinen, Konsta
12.12. Varkaus, Z-One
06.12. Porvoo, Bar Nevada
05.12. Alavus, Puustelli
04.12. Lohja, Yksityistilaisuus
22.11. Nivala, Puustelli
21.11. Jyväskylä, Night
20.11. Helsinki, On The Rocks [Klo 23, K-20]
15.11. Salo, Paradise Garden
14.11. Pori, Night
08.11. Seinäjoki, Karma
07.11. Kerava, Wanha Kino
01.11. Kitee, Hotelli Kiteenhovi
31.10. Forssa, Bar 54
29.10. Kotka, Amarillo
10.10. 2: Joensuu, Night
10.10. 1: Joensuu, Kerubin kuppila (yksityistilaisuus, unplugged)
09.10. Savonlinna, Happytime Baari [Huom: klo 22:00]
04.10. Lohja, Nightlife
03.10. Ähtäri, Club B52
26.09. Kouvola, Sokos Hotel Vaakuna
20.09. Helsinki, Virgin Oil Co. [+51koodia]
19.09. Paimio, Club Helmi
30.08. 2: Tampere, Amarillo [n. klo 01:00, vapaa pääsy]
30.08. 1: Tampere, Särkänniemi [klo 17:30, vapaa pääsy]
09.08. Hyvinkää, Sun Dance Day
26.07. Joutsa, Joutsenlampi
19.07. Kuusamo, Rukarock
18.07. Kemi, Corner (Backyard Festival)
20.06. Loimaa, STJ (yksityistilaisuus, unplugged)
19.06. Pori, RMJ
14.06. Kouvola, Onnela
13.06. Helsinki, Millionaires Club
11.06. Tampere, Onnela
10.06. Helsinki, Poliisien maja (yksityistilaisuus, unplugged)
07.06. Oulu, Cabaret [300. keikka]
06.06. Rovaniemi, Onnela
04.06. Seinäjoki, Onnela
30.05. Kuopio, SAWO Cabaret
24.05. Helsinki, Kumpulan Kyläjuhlat
24.05. Kotka, Onnela
23.05. Lahti, Royale
21.05. Jyväskylä, Giggling Marlin
30.04. Helsinki, Apollo
01.03. Helsinki, Hotelli Arthur (yksityistilaisuus, unplugged)
14.02. M/S Viking Isabella (Abi-risteily, lähtö Turusta)
24.01. Helsinki, Stockholm Diskotek

2007

21.11. Helsinki, YleX (unplugged, Studio B)
13.10. Helsinki, Kaapelitehdas (KOFFin bileet, yksityistilaisuus)
04.08. Suhmura (yksityistilaisuus, unplugged, featuring O-M)
14.07. Joensuu, Ilosaarirock
13.07. Mikkeli, St. Michel Festival
30.06. Pielavesi, Pielavesirock 2007
29.06. Imatra, Imatra Big Band Festival
31.03. Turku, Giggling Marlin [K-18]
28.03. Lahti, Jackalope [K-18]
24.03. Kuopio, Cotton Club [K-18]
23.03. Hämeenlinna, Ravintola Hannibal [K-18]
17.03. Helsinki, Virgin Oil Co. [K-18] (+ Poor Seamus)
16.03. Uusikaupunki, Aquarius [K-18]
17.02. Helsinki, Rauhanasema (yksityistilaisuus, unplugged)
06.02. GOOM-risteily, m/s Silja Europa (lähtö Turusta 5.2.) [K-18]
02.02. Joensuu, Jäähalli (Taitajat 2007) [-S-]

2006

30.12. Kaarina, Old Texas [K-18]
29.12. Ruovesi, Ravintola Liera [K-18]
28.12. Helsinki, On the Rocks [K-23]
16.12. Kauhava, Kantri [K-18]
15.12. Forssa, Bar 54 [K-18]
09.12. Levi, Hullu Poro Areena [K-18]
08.12. Ruka, Ravintola Zone [K-18]
05.12. Seinäjoki, Sorsanpesä [K-18]
02.12. Kalajoki, Ravintola Dyyni (Hiekkasärkät) [K-18]
01.12. Hämeenkyrö, Ravintola Venttiili [K-18]
18.11. Lahti, Uusi Messuhalli (Colosseumparty) [K-18]
17.11. Pieksämäki, Night Club Galaxy [K-18]
11.11. Nummela, Club Amigos [K-18]
10.11. Hyvinkää, Klubi [K-18]
04.11. Iisalmi, Kojootti [K-18]
03.11. Joensuu, Areena (Halloween2006) [-S-, anniskelualue K-18]
29.10. Seinäjoki, Du:ni [K-18]
28.10. Kaustinen, Konsta [K-18]
27.10. Porvoo, Seireeni [K-20]
18.10. Imatra, Urheilutalo (yksityistilaisuus)
14.10. 2: Oulu, Radisson SAS [K-18, n. klo 00:30]
14.10. 1: Kuopio, Akateeminen Startti [K-18, n. klo 19]
13.10. Kuhmo, Hotelli Kainuu [K-18] [250. keikka]
12.10. Helsinki, Umo Jazz House [K-18]
05.10. Jyväskylä, Giggling Marlin (Kauppakadun Appro) [K-18]
30.09. Laihia, Ansa [K-18]
29.09. Kajaani, Bepop [K-19]
27.09. Vantaa, Calypso [K-18]
22.09. Helsinki, Vanha ylioppilastalo (NRJ:n synttärit) [K-18]
20.09. Tampere, Ravintola Komeetta [K-18]
19.09. Hämeenlinna, HAMKO:n Alkupamaus (Ravintola Sirkus) [K-18]
16.09. Kauhajoki, Art Rock Cafe [K-18]
15.09. Viiala, Ravintola Everton [K-18]
13.09. Helsinki, Lady Moon [K-24, vapaa pääsy!]
09.09. Honkajoki, Pesämäen moottoriurheilukeskus [-S-, anniskelualue K-18]
08.09. Vammala, Bar & Club Baron [K-18]
02.09. Kangasala, Ravintola Herttuatar [K-18]
01.09. Turku, Giggling Marlin [liput 8,-]
01.09. Turku, Turkuhalli (NRJ In The Park) [-S-]
26.08. Pori, Club 19 [K-18]
26.08. Salo, Venetsialaiset (Meri-Teijo) [-S-, HUOM: klo 14]
24.08. Säkylä, Varuskunta [+ Dame]
19.08. Nivala, Tuiskurock [-S-, klo 12]
18.08. Kokkola, Fifty-Sixty [K-20]
11.08. Helsinki, Tennispalatsi (Aki+AH -unplugged, Back 2 School) [-S-]
28.07. Rauma, Domino [K-18]
22.07. Lapua, Hot Staff [K-18]
21.07. Kalajoki, Merisärkkä [K-18]
19.07. Vantaa, Tulisuudelma [K-18]
15.07. Joensuu, Ilosaarirock [-S-, klo 17]
14.07. Oulu, Rotuaari Piknik [K-18]
13.07. Savonlinna, The Rocks Bar & Club [K-18]
12.07. Helsinki, On The Rocks (+ Latest Crush -unplugged) [K-23]
08.07. Eura, Osmantupa [K-18]
06.07. Seinäjoki, Tangovapaa Vyöhyke [K-18]
30.06. Miehikkälä, Pelimannipäivät [-S-]
24.06. Kalajoki, Kalajoen Juhannus [-S-]
23.06. Rauma, Raumanmeren Juhannus [K-18]
22.06. Joensuu, Bepop [K-18]
10.06. Harjavalta, Valtarock
09.06. Helsinki, Kampin kauppakeskus (unplugged)
02.06. 2: Kerava, Panama Jack
02.06. 1: Helsinki, NRJ (Tenkasen läksiäiset, unplugged)
26.05. Helsinki, Kauppatori (Lordi-juhlat)
24.05. 2: Helsinki, Kaivohuone (NRJ Pool Party)
24.05. 1: Helsinki, NRJ (unplugged, yksityistilaisuus)
13.05. Ylivieska, Musta Leski
12.05. 2: Seinäjoki, Karma
12.05. 1: Tampere, Särkänniemi (NRJ In The Park)
11.05. Kuopio, Henry’s Pub
10.05. Jyväskylä, Kharma Lounge & Club
06.05. Kokemäki, Bar & Club Metro
05.05. Vantaa, Ravintola Pingviini [200. keikka]
18.04. Helsinki, Tavastia [+ Augustana]
08.03. Helsinki, Telakka-studiot
05.02. 2: GOOM-risteily, m/s Festival
05.02. 1: GOOM-risteily, m/s Festival
04.02. Loimaa, Heimolinna (yksityistilaisuus)

2005

02.12. Helsinki, Taitotalo (yksityistilaisuus)
01.12. Helsinki, Taitotalo (yksityistilaisuus)
01.10. Loimaa, yksityistilaisuus (unplugged)
17.09. Helsinki, VR:n makasiinit (Aki Tykin syntymäpäiväjuhlat, unplugged)
09.09. Rauma, Raumanlinna
03.09. Sintsi, Sintsirock (unplugged)
30.07. Harjavalta, Karmarock
29.07. Kuopio, Rockcock
26.07. Rauma, Harjoitushalli [+ Yö ja Dr. Doctor]
22.07. Hämeenlinna, Wanaja Festival
20.07. Lappeenranta, Lappeenranta Festivals
16.07. Raahe, Gina
15.07. Oulu, Rotuaari Piknik
14.07. Tampere, Tammerfest [+ Apulanta]
08.07. Mikkeli, Mikfest
02.07. Toijala, Sunrock
25.06. Rauma, Raumanmeren Juhannus
04.06. Helsinki, Linnanmäki (Schools out)
03.06. Kerava, Wanha Kino
04.05. Jyväskylä, Memphis
30.04. 2: Lappeenranta, Hotelli Lappee
30.04. 1: Joensuu, Areena
16.04. Helsinki, VR-makasiinit
15.04. Porvoo, Seireeni
02.04. Ylläs, Hotelli Ylläs Saaga (X-TOUR)
31.03. Ylläs, Rinnekeikka (X-TOUR)
28.03. Levi, Hullu Poro Areena (X-TOUR)
27.03. Levi, Rinnekeikka (X-TOUR)
26.03. Levi, Rinnekeikka (X-TOUR)
22.03. Saariselkä, Holiday Club (X-TOUR)
21.03. Saariselkä, Rinnekeikka (X-TOUR)
08.03. Ruka, Ravintola Piste (X-TOUR)
05.03. Levi, Hullu Poro Areena (X-TOUR)
04.03. Helsinki, Kaapelitehdas (Kiss FM:n 10v-bileet)
03.03. Levi, Rinnekeikka (X-TOUR)
01.03. Ylläs, Hotelli Ylläs Saaga (X-TOUR)
28.02. Ylläs, Hotelli Ylläs Saaga (X-TOUR)
26.02. Tahko, Sokos Hotel Tahkovuori (iltakeikka) (X-TOUR)
26.02. Tahko, Sokos Hotel Tahkovuori (päiväkeikka) (X-TOUR)
25.02. Tahko, Rinnekeikka (X-TOUR)
23.02. Himos, Hotelli Himosvuori (X-TOUR)
21.02. Himos, Rinnekeikka (X-TOUR)
20.02. Messilä, Markkinaravintola (X-TOUR)
19.02. Messilä, Markkinaravintola (X-TOUR) [150. keikka]
19.02. Messilä, Rinnekeikka (X-TOUR)
18.02. Tampere, Klubi
17.02. Pori, Kino
12.02. Kokkola, Seurahuone
11.02. Ylivieska, Vieska
10.02. Oulu, 45Special
07.02. GOOM-risteily, m/s Romantika
06.02. GOOM-risteily, m/s Romantika
05.02. Lappeenranta, Iltatähti
04.02. Jyväskylä, Scandic
01.01. Lapua, Qmaa

2004

31.12. Loimaa, Tori
31.12. Vammala, Hotelli Ellivuori
17.12. Helsinki, Korjaamo (unplugged)
17.12. Helsinki, Tavastia [+ Tohkasen Rautahammas]
11.12. Evijärvi, Nuorisoseuran talo
27.11. Eura, Osmantupa
26.11. Kauhajoki, Art Rock Café
20.11. Kuopio, Viihdekartano
19.11. Kouvola, Riviera
13.11. Nivala, Puustelli
12.11. Loimaa, Yksityistilaisuus (unplugged)
12.11. Tampere, YO-talo [+ Sadetanssi]
07.11. Helsinki, Messukeskus (Skiexpo)
06.11. Helsinki, Alppitalo (Jami Motin syntymäpäiväjuhlat, unplugged)
05.11. Turku, Hamburger Börs (Suomipopin syyskiertue)
03.11. Rauma, Raumanlinna
31.10. Seinäjoki, Du:ni
30.10. Rovaniemi, Café Tivoli
29.10. Oulu, Radisson SAS (Suomipopin syyskiertue)
28.10. Joensuu, Bepop
23.10. Viitasaari, Hotelli Pihkuri
22.10. Jyväskylä, Memphis (Suomipopin syyskiertue)
16.10. Kalajoki, Kultakala
15.10. Mikkeli, Vaakuna (Suomipopin syyskiertue)
08.10. Lahti, Seurahuone (Suomipopin syyskiertue)
01.10. Kouvola, Vaakuna (Suomipopin syyskiertue)
28.09. Oulu, Radisson SAS
25.09. Kuopio, Kuopiohalli (Startti2004)
20.09. Helsinki, On the Rocks (Levynjulkaisukeikka)
18.09. Alavus, Puustelli
17.09. Forssa, Bar 54
04.09. Helsinki, VR:n makasiinit (Grazy Days Rock)
01.09. Lahti, Diva
22.08. Loimaa, Sillanalusrock
11.08. Helsinki, Esplanadin lava (Baarifestarit)
18.07. Joensuu,Ilosaarirock
25.06. Rauma, Raumanmeren Juhannus
15.06. Helsinki, On the Rocks
11.06. Iisalmi, Koljonvirta
15.05. Joensuu, Jet Set (unplugged) [+ 51koodia] [100. keikka]
15.05. Joensuu, Pursiseuran huvila (unplugged)
24.04. Helsinki, yksityistilaisuus (unplugged)
22.04. Helsinki, yksityistilaisuus (unplugged)
03.04. Helsinki, Merikaapelihalli (Beer Festival)
02.04. Kirkkonummi, Fortuna (unplugged)
27.03. Helsinki, Friday (unplugged)
20.03. Eura, Halli (Yölaboratorio 2)
19.03. Joensuu, Hotelli Kimmel
13.03. Rauma, Nuoristotalo Kuovi

2003

19.12 Lieksa, Puustelli (unplugged)
13.12 Helsinki, Bume (unplugged)
12.12 Kouvola, Riviera (unplugged)
11.12 Lappeenranta, Nite Train (unplugged)
06.12 Loimaa, Popstudio (unplugged)
05.12 Lapua, Quumaa (unplugged)
04.12 Kuopio, Henrys Pub (unplugged)
28.11 Helsinki, London Pub (unplugged)
18.11 Joensuu, Normaalikoulu
15.11 Ämmänsaari, Tervareitti (unplugged)
14.11 Tornio, Umpitunneli (unplugged)
13.11 Raahe, Gina (unplugged)
17.10 Kitee, Kievari
10.10 Vaasa, Hullu Pullo
04.10 Nivala, Puustelli
03.10 Kuopio, Viihdekartano
26.09 Joensuu, Tempo
25.09 Kuopio, Puijonsarvi Night
20.09 Oulu, Uusi Seurahuone
19.09 Kokkola, Kaarle
06.09 Vammala, Hotelli Ellivuori
29.08 Hämeenlinna, Katuman lava [+ Protoni]
26.07 Utajärvi, Untorock
11.07 Joensuu, Ilosaarirock
10.07 Oulu, Rotuaari
02.07 Helsinki, Tavastia (Kesäkisat)
28.06 Kaustinen, Konsta
21.06 Kouvola, Tykkimäki (Party Planet)
20.06 Rauma, Raumanmeren Juhannus
14.06 Oulu, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
14.06 Oulu, Foxia (RMJ)
13.06 Kokkola, Kaarle (RMJ)
12.06 Joensuu, Bepop
11.06 Helsinki, Juttutupa (unplugged)
07.06 Hyvinkää, Upstairs Club (RMJ)
06.06 Espoo, Tapiola Garden (RMJ)
04.06 Järvenpää, RT Partyhouse (RMJ)
31.05 Helsinki, Cafe Piritta (unplugged)
31.05 Helsinki, Linnanmäki (Schools out)
30.05 Kouvola, Diva (RMJ)
29.05 Laukaa, Sarakallio (RMJ) [50. keikka]
28.05 Lahti, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
28.05 Lahti, Diva (RMJ)
24.05 Vaasa, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
24.05 Vaasa, Party House (RMJ)
23.05 Kuopio, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
23.05 Kuopio, Puijonsarvi (RMJ)
22.05 Iisalmi, Koljonvirta (RMJ)
21.05 Mikkeli, Vaakuna (RMJ)
20.05 Lappeenranta, Lappee (RMJ)
17.05 Nivala, Puustelli (RMJ)
16.05 Nokia, Iisoppi (RMJ)
15.05 Helsinki, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
15.05 Helsinki, On The Rocks (levynjulkkari) [+ Circus Mundus Absurdus]
10.05 Kaarina, Old Texas (RMJ)
09.05 Ähtäri, Club B 52 (RMJ)
07.05 Pori, Vaakuna (RMJ)
30.04 Helsinki, Espan lava
26.04 Heinola, Kumpeli (RMJ)
25.04 Seinäjoki, Vaakuna (RMJ)
24.04 Jyväskylä, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
24.04 Jyväskylä, Elohuvi (RMJ)
23.04 Tampere, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
23.04 Tampere, Partyhouse Kiva (RMJ)
19.04 Kokemäki, Henrik (RMJ)
18.04 Forssa, Bar 54 (RMJ)
17.04 Porvoo, Nevada (RMJ)
12.04 Uusikaupunki, Aquarius (RMJ)
11.04 Kotka, Anttilan Top Ten -osasto (unplugged)
11.04 Kotka, Livingstone (RMJ)
05.04 Alavus, Puustelli
04.04 Mäntsälä, Neliapila
19.02 Helsinki, On the Rocks (unplugged) [+ Korkeajännitys]

2002

11.12 Helsinki, Tavastia (Ruma-klubi) [+ Don Huonot]
25.10 Tampere, Hotelli Ilves (M&M)
12.09 Helsinki, Semifinal
30.08 Joensuu, Moritz (Joen yö)
29.08 Helsinki, Tavastia (Taiteiden yö)
09.08 Loimaa, Down by the Saurio
27.07 Virrat, Kurjenkylän kutsut -kyläfestari
12.07 Joensuu, Ilosaarirock-klubi (Kerubi)
22.06. Rauma, Raumanmeren juhannus
13.05. Helsinki, On the Rocks
13.04. Helsinki, Factory
22.02. Loimaa, Seilori

2001

29.09. Joensuu, Kerubi
22.09. Loimaa, Räntärock
29.08. Helsinki, Factory
15.07. Joensuu, La Barre [+ Korkeajännitys]
14.07. Joensuu, La Barre [+ Korkeajännitys]